Ruhani Lider GONZÁLEZ'e Sevgi Dolu Anma

İstanbul Latin Katolik Kilisesi Ruhani Reisi, Tubernuca Episkoposu E. MSGR. RUBÉN TIERRABLANCA GONZÁLEZ'i geçtiğimiz günlerde dünyayı saran covid-19 salgını nedeniyle kaybetmiştik.  ADİP olarak Peder GONZÁLEZ'in hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz...

İstanbul Latin Katolik Kilisesi Dinler Arası İlişkiler Komitesi de RUBÉN TIERRABLANCA GONZÁLEZ'in hatırasına bir video sunumu hazırlayarak sosyal medya hesaplarında paylaştılar ve Ruhani Reisi bir kez daha anmış oldular…


İŞTE O VİDEO:Tubernuca Episkoposu
İstanbul Latin Katolik Kilisesi Ruhani Reisi.

Msgr. Rubén TIERRABLANCA GONZÁLEZ, OFM, 24 Ağustos 1952 tarihinde Cortazar, Gto., Meksika’da, Celaya Piskoposluk bölgesinde doğdu. Çalışmalarına Meryem Ana’nın Lekesizliği’nin Fransisken Rahibeleri “Fray Pedro de Gante” İlk okulunda başladı. (HFIC İspanyolca kısaltması).

1965’te, genç Rubén, Michoacan Aziz Petrus ve Pavlus Fransisken bölgesinde, Minör semineri “Colegio Pio Mariano” ya girdi. Çalışmalarına Leones, Gto’da “Instituto Leonés” lisesinde devam etti.

22 Ağustos 1970’de Guadalupe Zac’da  “Çıraklık Evine” girdi. İlk dini yemini 23 Ağustos 1971’de gerçekleşti. Queretero, Qro.’de  “Santa Cruz” kolejin’de ki üç yıllık felsefe çalışmalarından sonra Rahip Rubén, ABD’nin Teksas, El Paso kentinde “Aziz Antuan Semineri” nde teolojik çalışmalar yaptı. Rahip Rubén, 2 Ağustos 1977’de Celaya Gto’da nihai yeminini yaptı ve 29 Haziran 1978’de Cortazar, Gto., Meksika’da, doğduğu yerde ki Katolik Kilisesi’nde peder olarak takdis edildi.

Peder Rubén, Papa Francis tarafından 4 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Ruhani Reisi olarak atandı. 11 Haziran 2016’da İstanbul Kutsal Ruh Katedrali’nde Kardinal Leonardo Sandri tarafından Katolik Kilisesi Episkoposu olarak kutsandı. Kutsamada H. E. Msgr. Lorenzo Piretto, OP. İzmir Başpiskoposu ve  H. E. Episkopos Msgr. Paolo Bizzeti, SI., Anadolu Havarisel Vekili’de bulunmuştur.